Bezpieczne miasto

Bezpieczne Miasto” jest jednym z czterech programów prowadzonych przez Fundacja Wsparcie112. Dokładniej mówiąc jest to kampania informacyjna dla dzieci i dorosłych o zagrożeniach życia codziennego oraz sposobach bezpiecznego spędzania czasu wolnego. Z założenia kampania będzie przede wszystkim wizualna czyli pokazy i szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej, filmiki tematyczne ukazujące problemy cywilizacyjne współczesnego świata, a także billboardy przedstawiające tragiczne zdarzenia drogowe. Wszystko po to, by w jak najprostszy sposób przekazać jak najwięcej treści.

Kampania Społeczna – Bezpieczne Miasto – Na granicy ekranu!
Młoda kobieta, zmarła na miejscu. Uderzył w nią samochód na przejściu dla pieszych przy ul. Legionów w Krośnie. Pisała wtedy sms’a do mamy. A on wjechał w nią samochodem, bo odebrał telefon. Jeden jedyny raz, o raz za dużo.

To, co pokazuje nasza kampania może zdarzyć się każdemu z nas…
Korzystaj z telefonu odpowiedzialnie. Bądź mądry. Wybierz życie!
Każdego dnia widujemy sytuacje, które mogą skończyć się tak, jak na tym filmie. Idziemy z telefonem ulicą, klikamy w ekran nie patrząc, że wchodzimy na przejście dla pieszych. Dzieci, młodzież, dorośli… Jadąc samochodem załatwiamy sprawy przez telefon.
Chwila nieuwagi i może zdarzyć się tragedia… Ilu z nas tak robi? 


Przeprowadziliśmy uliczny eksperyment. Chcieliśmy sprawdzić, jak zareagują przechodnie na widok młodej dziewczyny, która upada na chodnik. A Wy jak byście zareagowali?
Czy potrafilibyście pomóc?