Legion Gerarda

Społeczna Grupa Ratowniczo – Poszukiwawcza LEGION GERARDA to zespół pasjonatów z różnym wykształceniem, doświadczeniem i umiejętnościami, którzy niosą pomoc tam gdzie jest najbardziej potrzebna. Priorytetem dla naszej Grupy jest czynny udział w akcjach poszukiwawczo-ratowniczych na terenie otwartym, w miejscach katastrof budowlanych i komunikacyjnych,podczas których wspieramy Państwową Straż Pożarną oraz Policję w ich działaniach mających na celu ratowanie nie tylko ludzkiego życia. Obecnie w naszej grupie mamy 12 ratowników KPP, 4 ratowników medycznych, 2 fizjoterapeutów.

Grupa Ratowniczo Poszukiwawcza jest jednostką organizacyjną
Fundacji Wsparcie112 – organizacji non-profit. Została powołana do życia 28 listopada 2017 roku. Działalność Grupy Ratowniczo Poszukiwawczej opiera się na pracy społecznej członków – wolontariuszy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy.

Jeśli chcesz dołączyć do naszej grupy ratowniczo – poszukiwawczej zapraszamy do kontaktu

Nasz sprzęt jakim dysponujemy:

Sprzęt Ratownictwa Medycznego:

Zestawy ratownictwa medycznego PSP R-1 z deską i szynami unieruchamiającymi
Zestaw ratownictwa PSP R-0

Sprzęt łączności, informatyczny:

Radiotelefon nasobny Motorola GP 360 – 1szt
Radiotelefon baofeng uv-82 – 3szt
Notebook Lenovo ideapad110
Urządzenie wielofunkcyjne Brother L3050

Sprzęt oświetleniowy:

Latarka czołowa Led zoom XM-L T6
Dyski ostrzegawcze – flary diodowe
Przedłużacz na bębnie 50 m.

Sprzęt ochrony osobistej:

Odzież dwuczęściowa ratownika grupy poszukiwawczo-ratowniczej
Kamizelki taktyczne